Bat Do Szkolenia Psów | 3 Sposoby Na Pracę Z Psem
Bat Do Szkolenia Psów

Bat do szkolenia psów

Bat Do Szkolenia Psów | Do czego służy bat?

Do czego służy bat? Zapewne takie pytanie zadaje sobie każdy, kto ogląda filmy o szkoleniu psów lub po prostu widział na żywo trening psów obronnych? Czy on bije psy tym batem? Oczywiście jest to naturalne pytanie, które zada każdy, komu bat może się kojarzyć z brutalną tresurą zwierząt w cyrku.

Jak wiec jest z tym batem i szkoleniem psów?

W zależności od rodzaju sportu (IPO, Mondioring), mamy do czynienia z rożną pracą pozoranta oraz innymi akcesoriami do szkolenia psów. Podczas zawodów IPO pozorant posiada pałkę, najczęściej wykonaną ze skóry lub plastiku, a jednym z ćwiczeń jest również wytrzymałość na uderzenie podczas gryzienia.

W przypadku Mondioringu oraz ringu francuskiego wykorzystywany jest bambus, który jest przecięty i tworzy swoistą grzechotkę. W Ringu Francuskim podczas zawodów pies może być uderzany w celu sprawdzenia wytrzymałości i odporności na ból.

bat do szkolenia psów

Do czego więc służy bat?


Z bata korzysta się podczas treningów pracy obronnej. Bat działa bardzo pobudzająco, rozdrażniająco na psa. W przypadku psów, które boją się strzałów, strzał z bata może być pierwszym krokiem do przyzwyczajenia się i nabrania odwagi jeżeli jest umiejętnie wykorzystywany. Kolejnym powodem dla którego pozorant trzyma bat to naj zwyklej w świecie względy bezpieczeństwa. Batem można się obronić przed psem w nieoczekiwanej sytuacji np. zerwanie się pobudzonego psa ze smyczy.

Scroll to Top