Kiedy rozpocząć szkolenie psa – Szkolenie Psów Warszawa
Kiedy rozpocząć szkolenie psa

Kiedy rozpocząć szkolenie psa

Kiedy rozpocząć szkolenie psa – dylematy wieku szczenięcego

Kiedy rozpocząć szkolenie psa | Każdy właściciel szczenięcia w pewnym momencie dochodzi do wniosku, że warto byłoby psa przeszklić. Porównując zebrane podczas spaceru opinie od właścicieli innych psów często decyzja pada na 12 miesiąc życia. Nooo i niestety często jest już za późno. Nie jest za późno na szkolenie ale jest za późno na nie popełnianie błędów. One po prostu już się stały faktem.

Kiedy rozpocząć szkolenie psa
Kiedy rozpocząć szkolenie psa

Wielu właścicieli uważa, że najlepszy moment na szkolenie psów, to moment w którym sobie już nie radzą z wychowaniem swojego podopiecznego. Jest to bardzo błędne myślenie a szanse spadają i dopiero wtedy zastanawiają się jak wychować idealnego pupila.

Jak zacząć szkolenie psa?

Szkolenie można rozpocząć samodzielnie. Zacząć od małych kroków. Nauczyć siadania, nauczyć komendę “do mnie”. W pierwszym okresie ważne jest również przyzwyczajanie do założonej obroży (to też jest nauka) oraz pierwsze próby chodzenia na smyczy.

Kolejnym etapem jest podjęcie decyzji w jakim kierunku chcemy psa szkolić. Szkolenie psa na dogoterapeutę i szkolenie psa do obrony to zupełnie inne formy szkolenia i w różnym wieku psy uczą się innych rzeczy, korzystając z innych instynktów.

Kiedy zacząć szkolenie psa?

Niezależnie od tego w jakim kierunku będziemy psa szkolić to mimo wszystko polecam rozpocząć je jak najszybciej. Zazwyczaj profesjonalne szkolenie psów rozpoczyna się zaraz po odebraniu szczenięcia od hodowcy czyli około 8 tygodnia życia. Wbrew pozorom jest to okres, w którym można zrobić bardzo dużo. W zależności od rasy oraz predyspozycji można rozpocząć treningi pracy węchowej, posłuszeństwo czy podstawy pracy obrończej w formie zabawy.

Szkolenie dla psa Warszawa

Jeżeli masz młodego psa i chciałbyś lub chciałabyś z nim fajnie popracować to zapraszam do kontaktu telefonicznego. Oferuję dość spory zakres usług związanych ze szkoleniem psa.

szkolenie dla psa warszawa
szkolenie dla psa Warszawa
Scroll to Top