Owczarek Holenderski-Mondioring-2 Trening | Szkolenie Psów Warszawa
owczarek holenderski

Owczarek Holenderski-Mondioring-2 trening

Owczarek Holenderski podobnie jak belgijski Malinois jest doskonałym sportowcem. Poza występami w zawodach IPO czy KNPV można go również zobaczyć w Mondioring czy Agility.

Poniżej możesz zobaczyć fragment treningu psa, którego przygotowujemy do zawodów Mondioring. Pierwszy trening polegał na odwróceniu głowy i ustawieniu prawidłowej pozycji do gryzienia. Pies gryzł przodem, mając głowę w pozycji pionowej. Poprawna pozycja to gryzienie z głową przechyloną w lewą lub prawą stronę.

Dlaczego ważne jest nauczenie psa prawidłowego chwytu (z głową pochyloną w prawo lub w lewo)?

  • Kontynuowanie treningów z psem, który źle ustawia głowę, może zakończyć się kontuzją
  • Kontynuowanie treningów z psem, który źle ustawia głowę, może zakończyć się szybką utratą zębów na przodzie

Jeżeli więc Twój pies podczas treningów nie odwraca głowy prawidłowo to powinieneś zwrócić na to uwagę i rozpocząć treningi korekcyjne.

Owczarek Holenderski-Podsumowanie drugiego treningu.

Trening uważam za bardzo udany. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się, że po jednym pełnym treningu korekcyjnym pies zacznie poprawnie odwracać głowę podczas gryzienia. Jak widać na filmie pozycja głowy jest prawidłowa a chwyt jest coraz lepszy. Kolejne treningi to będzie szlifowanie zdobytych umiejętności, zwiększanie temperamentu oraz poprawa prędkości. Dopiero później przejdziemy do ćwiczeń technicznych.

Reasumując trening bardzo udany.

Scroll to Top