Pierwszy Trening Z Psem | Mondioring | 1 Krok | Warszawa
pierwszy trening z psem

Pierwszy trening z psem – mondioring

Pierwszy trening z psem

to czasami podróż w nieznane. Podróż, która może nas doprowadzić do wspaniałych wzruszeń ale i trudnych chwil. Jak każdy sport, również mondioring wymaga od uczestników dyscypliny i zaangażowania. Ważna jest współpraca przewodnika, psa oraz pozoranta czy też instruktora. Dobrze naoliwiona maszyna będzie postępować zgodnie z zaplanowanym scenariuszem aż osiągnie sukces.

pierwszy trening z psem

Pierwszy trening z psem to również sprawdzanie temperamentu psa oraz jego predyspozycji do rozwoju we wskazanym lub też zaplanowanym kierunku. Nowe wskazówki, nowe ćwiczenia, wszystko jest nowe i ekscytujące. Nuta adrenaliny oraz zachwyt gdy ćwiczenia wychodzą dobrze.

Pierwszy trening dużo pokazuje. Instruktor widzi pojawiające się problemy oraz docenia pozytywne zachowania psa.

Pierwszy trening Mondioring

Mondioring powinno się zaczynać jeszcze gdy szczenięta są malutkie. Zanim pójdą do nowego domu. Nie mniej jednak nie każdy hodowca decyduje się na kształtowanie pewnych instynktów gdy przeznaczenie docelowe szczeniąt jest różne. Część miotu może być przeznaczona do Agility, inna do Mondioring a jeszcze inna do dogoterapii.

Co możemy osiągnąć podczas pierwszego treningu Mondioring?

Odpowiedź nie może być jednoznaczna. W zależności od tego jaki to jest pies i jakiej rasy można zacząć na pracy z gryzakiem a skończyć na pierwszym gryzieniu nogawki. Tak, tak dobrze widzisz, można osiągnąć to już na pierwszym treningu. Kolejne zajęcia to rozwój tego co się osiągnęło podczas pierwszych zajęć, dodawanie kolejnych elementów związanych z pierwszym treningiem oraz poznawanie nowych ćwiczeń.

Serdecznie zapraszam na zajęcia Mondioring Warszawa

Scroll to Top