psy obronne – Szkolenie Psów Warszawa
hodowla i szkolenie

psy obronne

Psy obronne to temat rzeka. Każdy z nas chciałby mieć idealnego kompana ale również psa, który w razie zagrożenia będzie potrafił nas obronić. Jeżeli właśnie takie mamy nastawienie to powinniśmy mieć na uwadze fakt, że nie każda rasa psów nadaje się do szkolenia obrończego.

Wybierając psa powinniśmy uwzględnić kilka czynników a jednym z nich jest predyspozycja do treningów z pozorantem. W większości przypadków najlepszymi psami do sportu będą psy ras Owczarek Belgijski Malinois, Owczarek Niemiecki, rodzina owaczarków belgijskich, rodzina owczarków francuskich, w tym beacueron, ale również psy z innych kategorii np: Rottweiler czy Doberman.

Psy obronne | Początek

Gdy już wybierzesz psa i ze szczenięciem trafisz do Waszego domu to pamiętaj proszę, że szkolenie psów obrończych należy zaczynać bardzo wcześnie. Warto zadzwonić i umówić się na spotkanie a instruktor szkolenia psów powie ci jakie ćwiczenia możesz robić samodzielnie ze szczeniaczkiem, jak go motywować i prawidłowo wpływać na jego rozwój. Warto zapisać się do psiego przedszkola gdzie piesek będzie się socjalizował i pozna pierwsze komendy.

psy obronne
Malinois podczas treningu z rękawem (Manszeta francuska-rękaw do treningów Mondioring)

Psy Obronne | Jaki sport?

Gdy już podejmiesz decyzję, że chcesz trenować z psem to warto zastanowić się czy chcesz jeździć na zawody czy jedynie mieć psa, który potrafi odpowiednio się zachować podczas napiętej, niebezpiecznej sytuacji. W Polsce, w przypadku psów sportowych, masz do dyspozycji IGP (wszystkie poziomy) oraz Mondioring, który od niedawna jest zaakceptowany prze ZKWP.

Jak widzisz dylematów jest sporo i dlatego warto skontaktować się ze specjalistą. Zapraszam.

Scroll to Top