Szkolenie Cane Corso

szkolenie Cane Corso-od strachu do pewności siebie

Szkolenie Cane Corso to niewątpliwie spore wyzwanie, w szczególności gdy pies jest lękliwy, boi się a przez to wpada w zachowania nerwowe a nawet agresywne. Czy warto szkolić takiego psa? Oczywiście, że tak. Podczas części ćwiczeń obrończych (zanim zacznie się treningi na poważnie w sensie obronności) można zmienić tor rozładowywania emocji w kierunku większego spokoju i stabilizacji emocjonalnej. Oczywiście jest to długa i ciężka praca ale warto ją wykonać pod okiem doświadczonego instruktora szkolenia psów.

Szkolenie Cane Corso i budowanie pewności siebie

Wiele osób decyduje się na Cane ponieważ są piękne i majestatyczne inni decydują się ze względu na ich siłę a jeszcze inni chcą mieć wspaniałego przyjaciela i obrońcę. O ile każdy pies będzie wspaniałym przyjacielem to nie każdy będzie obrońcą. Przynajmniej nie od razu. Większość Cane Corso, które napotkałem na swojej drodze było zalęknionych i wymagało budowania pewności siebie.

Pierwszy trening z psem bojaźliwym

Podczas pierwszego treningu z takim psem można sporo osiągnąć. Od psa zastraszonego do psa, który nawiązuje interakcję z człowiekiem, którego bał się godzinę wcześniej. Tego typu treningi muszą być powtarzane do czasu zbudowania pewności siebie a lękliwość widocznie ustanie. Nie ma złotej reguły ponieważ każdy pies jest inny i jego historia też jest inna ale niewątpliwie jest o co walczyć.

Dzisiejszy trening

Na wstępie chciałbym podziękować Kasi, że zgodziła się abym opublikował na blogu materiał wideo z dzisiejszego treningu. Był to nasz pierwszy wspólny trening i mam nadzieję, że będziemy kontynuować ponieważ, jak widać na załączonym filmie, warto. Szkolenie Cane Corso nie jest najłatwiejsze ale daje dużo satysfakcji.

Na chwilę obecną pracujemy nad pewnością siebie a może za czas jakiś zaczniemy robić ćwiczenia bardziej zaawansowane w kierunku obronności.

Co o tym sądzisz? Zostaw komentarz na funpage’u

Scroll to Top