Trening Na Gumie | 3 Epizody | Szkolenie Psów Mondioring
trening na gumie

Trening na Gumie-Mondioring

Trening na gumie jest częścią integralną treningów związanych z Mondioring. Chcąc wypracować odpowiedni uchwyt, dynamikę oraz ogólną jakość gryzienia należy pamiętać o gumie tak jak na siłowni nie należy zapominać o treningu nóg. Reasumując guma jest ważna.

Trening na gumie można wprowadzać w róznym wieku i stusuje się go zarówno w przypadku szczeniąt jak i psów starszych.

W związku z tym, że większość publikuje teledyski, najlepsze momenty z treningu, ja postanowiłem wrzucić prawie cały trening. Jest to 3 trening Owczarka Holenderskiego. Ten początkowy etap treningów jest ważny nie tylko dla psa ale również dla przewodnika, który musi nauczyć się jak pracować i postepować z psem. Michał jest doświadczonym przewodnikiem ale Mondioring i taka forma treningów jest dla niego czymś nowym. Razem z psem odkrywają nową formę aktywności jaką jest Mondioring.

Trening na Gumie – Co dalej?

Oczywiście to nie jest jednorazowy trening w tej formie. Guma zostanie z nami na dłużej. Duży focus będzie natomiast na to aby pies nie kręcił się podczas pracy obrończej, oraz żeby jego koncentracja była na pozorancie, trenowanie uważności. Zwiększany będzie również dystans miedzy przewodnikiem a psem.

Następny trening będzie miał na celu nauczenia psa podejmowania właściwych decyzji i skierowanie ataku na właściwą nogę. Na tym etapie pies jeszcze tego nie rozumie a wybór jest bardzo losowy.

Scroll to Top