Trening Nr 4-Owczarek Holenderski | Szkolenie Psów Warszawa
trening owczarek holenderski

Trening Nr 4-Owczarek Holenderski

Trening numer 4, to jak już zapewne wiecie, praca nad wyborem właściwej nogi oraz ciąg dalszy pracy nad poprawą jakości chwytu oraz odwoływanie. W przypadku psa, który z natury próbuje chwytać nogawkę pionowo, dość sporym wyzwaniem może być poprawne ustawienie głowy podczas chwytu. Czasami zdarza się tak, że łatwiej jest ustawić głowę podczas gryzienia na jednej nodze ale już trudniej na drugiej. U niektórych psów jest to okres przejściowy a prawidłowe ustawienie pojawia się z czasem, przy założeniu, że pozorant rozumie problem i wie jak go naprawić. W skrajnych przypadkach mogą to być uwarunkowania genetyczne (warto pracować).

Trening Zróżnicowany

Z psem w tym wieku i z tak szybko rozwijającym się temperamentem, trening można rozbudowywać o kolejne elementy, które zaowocują i będą widoczne dopiero za miesiąc czy dwa. Bardzo dużym plusem oraz miłym zaskoczeniem jest szybkie uczenie się puszczania pozoranta na gwizdek.

Zarówno wczorajszy jak i dzisiejszy trening mogę śmiało uznać za udane, chociaż nie każdy moment był idealny. Na chwilę obecną udaje się podążać wyznaczoną trasą rozwoju dla tego psa. Przy okazji muszę również pochwalić przewodnika ponieważ coraz lepiej zaczyna z psem pracować, co jak widać na załączonych filmach przynosi dobry rezultat.

Trening-Podsumowanie

Regularnymi krokami do przodu realizujemy założenia. Praca nad chwytem, puszczaniem na gwizdek czy odpowiednim ustawianiem głowy do gryzienia to tylko część rzeczy, które muszą być regularnie powtarzane. Niebawem dojdą kolejne ćwiczenia, które będziemy relacjonować. Tylko na Naszej stronie możesz zobaczyć regularny, prawdziwy trening z psem w czystej formie. Do zobaczenia wkrótce.

Scroll to Top