BEAUCERON | Jak Szkolić? | 10 Minut Trening | 2024
beauceron

Beauceron 7 miesięcy trening 10min

Beauceron – kilka słów o rasie

Owczarek francuski Beauceron to rasa psa, która ma długą i fascynującą historię. Jest to pies pasterz, który pochodzi z regionu Île-de-France we Francji. Beauceron był pierwotnie hodowany jako pies pasterski, który pomagał pasterzom w pilnowaniu i przepędzaniu stad owiec.

W ciągu wieków Beauceron był wykorzystywany do różnych zadań, w tym jako pies stróżujący i pies ratowniczy. Ze względu na swoją inteligencję, waleczność i posłuszeństwo, Beauceron jest także popularny jako pies do pracy, a także jako towarzysz domowy.

Jego wyjątkowe cechy fizyczne, takie jak czarne i czerwone umaszczenie, duży i muskularny korpus oraz trójkątne uszy, czynią go łatwym do rozpoznania. Owczarek francuski Beauceron jest rasą o bogatym podłożu historycznym, która zawsze będzie uważana za ważną część kultury francuskiej.

Użytkowość

Beauceron z linii pracującej, użytkowej nie jest psem najłatwiejszym w utrzymaniu. Są chwile kiedy swoim temperamentem przypomina malinois ale mniej zwinnego z racji swojej wielkości. Jest psem stosunkowo ciężkim i biorąc pod uwagę wiek, należy też brać pod uwagę możliwości fizyczne a trening dobierać tak aby zminimalizować ryzyko kontuzji.

Beauceron owczarek francuski -Django

Django jest psem z linii użytkowej (ring,Mondioring) i został zakupiony nie przez przypadek. Bardzo mi zależało na linii genetycznej, która byłaby kontynuacją psów, które znałem 20 lat temu. Jest psem bardzo pogodnym, lubi ludzi i jest neutralny do psów reagujących na niego agresją. Nie wdaje się w konflikty z innymi psami. Jest psem stabilnym i mocnym psychicznie jak na swój wiek i rasę. Lubi bawić się i ma silny instynkt łowiecki. Normalny w życiu domowym.

Poniżej możesz znaleźć link do niedzielnego treningu.
Youtube

Jeżeli jednak chcesz dowiedzieć się dlaczego tak a nie inaczej ćwiczę ze swoim psem to zapraszam do grona użytkowników premium. Po zalogowaniu zobaczysz ten sam film, co na YT ale z moim komentarzem. Poniżej zajawka.

Treść PREMIUM w całości.
Dołącz teraz!
Scroll to Top