Owczarek Niemiecki Szkolenie Lekcja 2 | Szkolenie Psów Warszawa
owczarek niemiecki szkolenie

Owczarek Niemiecki Szkolenie lekcja 2

Owczarek Niemiecki Szkolenie lekcja 2

Podczas treningu owczarków niemieckich długowłosych, psy przechodzą transformację od lękliwych zwierząt, które mogą dopuścić intruzów na teren, którego powinny chronić, do pewnych i skutecznych stróżów. Nagrany trening pokazuje cały proces w sposób autentyczny, nie wybielając żadnych momentów – zarówno te udane, jak i te wymagające poprawy. To ponad 40 minut obserwacji mojej pracy jako instruktora oraz psów, które muszą przejść przez proces zmiany. Każdy krok w tym treningu ma na celu poprawę relacji między psem a przewodnikiem oraz zwiększenie efektywności ochrony, jakiej mogą dostarczyć te wspaniałe zwierzęta.

Cel szkolenia

Wywołać instynkt, który będzie w stanie zbudować psy emocjonalnie i je utwardzić a następnie konwersja na instynkt łowiecki i dalszy rozwój. Psy mają pilnować. Podczas drugiego spotkania jeden z psów (suka) otworzył się i zrozumiał, że podczas bronienia może i ma prawo ugryźć.

Tresura owczarka niemieckiego kluczowe komendy

Kluczowe komendy dla owczarka niemieckiego | Kluczowe jest nauczenie go komend siad i waruj. Siad to podstawowa komenda, która uczy psa pozostania w spokojnej pozycji siedzącej na polecenie właściciela. Waruj natomiast to komenda oznaczająca, że pies ma zatrzymać się i pozostać w miejscu w pozycji leżącej.

Nauka obronności i tresura owczarka niemieckiego długowłosego to nie tylko gryzienie. Każdy pies, którego szkolę musi poznać minimum jakim jest nauka siadania, warowania, puszczanie, chodzenie na smyczy.
Tomasz Kowalczyk

Regularne treningi a szkolenie owczarka niemieckiego

Treningi z wykorzystaniem tych komend pomogą w utrzymaniu pozytywnej relacji z psem oraz w jego poprawnym wychowaniu. Pamiętaj, że cierpliwość i konsekwencja są kluczowe podczas pracy z psem, a nagradzanie pozytywnego zachowania jest zawsze mile widziane. Dotyczy to zarówno posłuszeństwa jak i obrony.

Ważna jest systematyka treningów. Jeżeli decydujesz się na szkolenie psa obronnego to nie przerywaj w połowie. Jest to ważne zarówno dla psa jak i dla ciebie w procesie transformacji z właściciela na przewodnika. Jeżeli planujesz przerwać trenowanie to lepiej go nie zaczynaj. Nastawienie jest bardzo ważne. Każdy z nas lubi owczarka niemieckiego szkolenie tej rasy jest naszym obowiązkiem. Powinien pamiętać o tym każdy właściciel.

Owczarek Niemiecki Szkolenie Lekcja 2 to film pokazujący pracę, przemianę psów-Psa i Suki, przez co jest bardzo interesujący. Psy są w tym samym wieku, dzięki czemu behawioryści czy trenerzy psów mogą dostrzec różnice w cechach charakteru i zachowań podczas poddawania psów presji psychicznej.

Szkolenie owczarków niemieckich jest wymagające a cały trening dostępny jest do obejrzenia dla Kursantów Online

Treść PREMIUM w całości.
Dołącz teraz!
Scroll to Top