Mondioring Zawody 2023
mondioring zawody

Mondioring-Zawody

Mondioring Zawody w 2023 to wyzwanie dla wielu miłośników szkolenia psów ale rownież dla kibiców. W tym roku w Polsce będzie możliwość pojechania i zobaczenia na żywo jak wyglądają zawody między innymi w Gdańsku.

Mam nadzieję, że w tym sezonie uda nam się dołączyć do grona startujących. Decyzja i pomysł na start w zawodach pojawiła się dość spontanicznie i przed nami 2 miesiące ciężkiej pracy ale może uda się zdążyć na czas.

Mondioring zawody | Szczegół Ma znaczenie

Będąc świadomym niedociągnięć (pies nie miał być psem sportowym) staram się aktualnie dokonać zmian w myśleniu psa oraz reagowaniu w określonych sytuacjach. Pies robi w zasadzie całą obronę niezbędną do zaliczenia m1/r1 ale staram się aktualnie pracować nad zmianą miejsc, w które będzie gryzł. Przez 2 miesiące nie da się zrobić zmiany z kurtki na spodnie, zdecydowanie za krótko aby było dobrze jakościowo, więc poprawimy jakość gryzienia górnych partii ciała.

W obronie przewodnika trening jest raz na 1 tapnięcie a 1 na dwa tapnięcia (jedna ręka dotyka, dwie ręce dotykają przewodnika) tak, żeby pies nie miał wątpliwości co do tego co robi i kiedy.

Zarówno dla przewodnika jak i psa będą to pierwsze zawody więc sukcesem będzie zaliczenie poziomu.

Scroll to Top