Komenda Noga-Jak Nie Uczyć. | 1 Prosta Metoda
komenda noga

Komenda Noga-Jak nie uczyć.

Komenda noga to jedno z podstawowych ćwiczeń, które powinien znać każdy pies. Część osób uczy przechodzenia psa za plecami do lewej nogi a część tak jak w powyższym filmie, obrót psa w lewą stronę.

Niezależnie od formy, którą wybierzecie, należy pamiętać o tym aby psa nauczyć myślenia (czyli to czego uczę w mojej szkółce) oraz wykonywania komendy za pierwszym razem. Przeglądając zasoby internetu zwróciłem uwagę, że większość Youtubowych trenerów bardzo koncentruje się na nauce poprawiania zamiast na prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń. Niby logiczne ale nie logiczne. Dlaczego? Ponieważ pies zamiast zapamiętywać komendę Noga zapamiętuje tą drugą, Popraw. Przykład złego zrozumienia mamy w powyższym filmie.

Komenda Noga-na co zwracać uwagę?

Gdy zaczynasz treningi pamiętaj, że to jest cykl dwóch ćwiczeń. Do mnie, Noga. Staraj się trenować je dokładnie i konsekwentnie. Nie widziałem w żadnym regulaminie komendy Popraw 😉 <Tuba>, więc nie używaj jej. Ucz psa poprawnie wykonywać ćwiczenie Noga, żebyś nie musiał jako przewodnik poprawiać psa. Powyższy materiał pokazuje jak nie należy uczyć, długofalowo takie zachowanie będzie powodowało frustrację u właściciela oraz brak zrozumienia ze strony psa. To są rzeczy zupełnie nie potrzebne.

Pierwszy trening
Scroll to Top